Klimatyzacja

Klimatyzacja - dlaczego warto ?

Spróbujmy odpowiedzieć na pytanie, czy warto mieć klimatyzację w swoim domu, biurze, czy innej przestrzeni w której spędzamy dużo czasu.

Nowoczesne instalacje klimatyzacyjne zapewniają nie tylko schładzanie czy podgrzewanie powietrza, ale również poprzez zastosowanie specjalnych filtrów oczyszczających, nadają powietrzu świerzości i usuwają z nich nieprzyjemne zapachy, kurz, roztocza, zarodniki pleśni, czy dym papierosowy. Dzięki temu otoczenie w którym najczęściej przebywamy (w domu czy w pracy) staje się dla nas przyjazne. Ma to szczególne znaczenie dla ludzi cierpiących na różnego rodzaju alergie.

Aby klimatyzacja spełniała swoja rolę należy dbać o jej odpowiednie utrzymanie poprzez regularne czyszczenie i odgrzybianie.

KLIMATYZATORY ŚCIENNE

Są najczęściej stosowanymi klimatyzatorami. Możemy je spotkać w domach, mieszkaniach, biurach, restauracjach oraz pokojach hotelowych. Tę wszechstronność dają niewielkie rozmiary urządzenia, a co za tym idzie możliwość dopasowania do każdego wnętrza. Ich ogromną zaletą jest duży wybór jednostek. Spełnią więc nasze potrzeby niezależnie od tego czy szukamy prostych urządzeń tańszych producentów, czy zaawansowanych technologicznie rozwiązań o niebanalnej stylistyce. Charakteryzują się cichą pracą, przy utrzymaniu dużej wydajności. Mogą pracować zarówno w trybie chłodzenia, jak i grzania.

HAIER

Od ponad 30 lat Haier dostarcza klientom w ponad 100 krajach na całym świecie produkty wysokiej jakości, innowacyjne i inteligentne. Wyjątkowe wzornictwo ma zaspokoić wszelkie oczekiwania konsumentów.

Główna siedziba znajduje sie w Quingdao w Chinach, a jej lokalne siedziby zlokalizowane są w Neuilly-sur-Seine, we Francji oraz w Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych. Haier liczy 61 spółek handlowych, 24 fabryki, 21 kompleksów przemysłowych i 70 000 pracowników na całym świecie.

Klimatyzatory JADE Plus

Nowoczesne wzornictwo w połączeniu z zaawansowanym systemem oczyszczania powietrza. Klimatyzatory JADE Plus posiadają filtr IFD, który dba o czyste powietrze, zaawansowana siatka filtrująca zapewnia wysoką zdolność usuwania zanieczyszczeń w powietrzu – Klimatyzator i oczyszczacz powietrza 2 w 1. Wydajność oczyszczania powietrza jest równie wysoka jak w przypadku procesjonalnych oczyszczaczy powietrza dostępnych na rynku. Dodatkowo urządzenia posiadają funkcję Self Clean, która jest odpowiedzialna za usuwanie zanieczyszczeń i bakterii gromadzących się na wymienniku, zarówno w jednostce wewnętrznej i zewnętrznej. W standardzie klimatyzatory JADE posiadają sterowanie Wi-Fi -pozwala to na kontrolowanie pracy klimatyzatora za pomocą smartfona lub tabletu połączonego z Internetem. Dzięki kompaktowej budowie i nowatorskiej technologii optymalizacji hałasu, urządzenie pracuje na poziomie głośności nawet do 15dB.

W niektórych modelach klimatyzatorów firmy HAIER zastosowano funkcję STERYLIZACJA UV-C, która hamuje rozwój wirusa SARS-CoV-2 do 99.998%, co zostało oficjalnie potwierdzone certyfikacją globalnej organizacji badawczej Texcell S.A.*
Funkcja STERYLIZACJA UV-C dostępna jest w klimatyzatorach PEARL Plus, FLEXIS Plus White Matt, FLEXIS Plus Black Matt, oraz FLEXIS Plus Silver Shine.

PANASONIC

Dążenie do doskonałości spowodowało, że firma Panasonic to światowy lider rozwiązań w dziedzinie ogrzewania i klimatyzacji. Możliwości produkcyjne firmy i zaangażowanie w ochronę środowiska naturalnego umożliwiło wdrożenie nowych rozwiązań i opracowywanie innowacyjnych technologii klimatyzacji, przekładających się na wymierne korzyści dla Klientów.

KLIMATYZACJA PANASONIC to czyste, zdrowe i komfortowe powietrze przez cały rok. To jakość, której nie trzeba rekomendować. To pomysł na życie! To japońska precyzja, niezawodność i najwyższa jakość

Klimatyzator ETHEREA

Nowe jednostki Etherea wyposażone w technologię nanoe™ X - inteligentne rozwiązanie pozwalające zapewnić czystość, komfort i zdrowe powietrze w Twoim domu. Zaawansowane opcje sterowania, wiodąca w swojej klasie wydajność, stylowe wzornictwo i inteligentne funkcje – dzięki jednostkom Etherea twój dom staje się miejscem wygodnym i czystym, w którym dobrze jest przebywać.

MITSUBISHI ELECTRIC

Mitsubishi Electric to światowy lider w branży systemów klimatyzacyjnych. Urządzenia tej firmy mają zastosowanie zarówno w budynkach prywatnych jak i przemysłowych.

Aby sprostać zróżnicowanym warunkom klimatycznym w Japonii, inżynierowie tej firmy opracowali innowacyjne i wytrzymałe systemy, które sprawdzają się w każdych warunkach, we wszystkich szerokościach geograficznych.

Urządzenia klimatyzacyjne Mitsubishi Electric to najwyższa półka. Cechują się niskim zużyciem energii, zapewniają lata bezproblemowej eksploatacji.

Klimatyzatory serii Diamond

Urządzenie ścienne Diamond wyróżnia się nie tylko za sprawą eleganckiego wyglądu. Posiada też wiele nowatorskich funkcji. Przykładowo jest wyposażone w dwie działające niezależnie od siebie żaluzje powietrzne. Mogą one kierować strumień powietrza w różne strony, aby chłodzić lub ogrzewać powietrze we wnętrzu w sposób jak najbardziej komfortowy. Czujnik i-see 3D wykrywa obecność i położenie osób w pomieszczeniu i odpowiednio reguluje działanie klimatyzacji, aby kierunek nawiewu był jak najprzyjemniejszy

KLIMATYZATORY KASETONOWE

Instalowane są w konstrukcji sufitu podwieszanego, najczęściej stosowane w pomieszczeniach biurowych i punktach usługowych. Dzielimy je na klimatyzatory z nawiewem czterostronnym, dwustronnym i jednostronnym.

Klimatyzator Haier CASSETTE

KLIMATYZATORY KANAŁOWE

Jest to system kanałów rozprowadzonych po całym budynku. Zamontowanie klimatyzacji kanałowej polega na poprowadzeniu kanałów w ścianach, czy w stropie, tak aby dotrzeć do każdego klimatyzowanego pomieszczenia. W pomieszczeniach widoczne są tylko kratki szczelinowe lub anemostaty.
Najczęściej tego typu systemy wykorzystywane są w budynkach użyteczności publicznej, ale coraz częściej są elementem nowoczesnego systemu klimatyzacji w domach jednorodzinnych.

Jednostka kanałowa Haier Slim DUCT